Як зміниться сучасний бізнес у найближчі роки?

Протягом наступних трьох років міжнародний бізнес зміниться більш кардинально, ніж за останні п’ятдесят років.

Про це йде мова в дослідженні міжнародної компанії KOMG International “Зараз або ніколи”, яке вони опублікували ще у 2016 році – більше 1 300 керівників підтверджують кардинальну трансформацію своїх компаній та індустрій. На що надіятися та чого побоюватися?

Грані між індустріями зникають, а компанію все частіше починають співпрацювати

Представники бізнесу зрозуміли, що взаємодія – це ефективний спосіб добитися поставлених цілей, швидко та якісно. Новий тренд серед компаній на найближчі 3-5 років – “економіка взаємодопомоги” або спільне використання компаніями конкретних товарів та послуг.

“Економіка взаємодопомоги” або спільне використання компаніями конкретних товарів та послуг – новий тренд серед компаній на найближчі 3-5 років.

 

Компанії все частіше створюють спільні підприємства та об’єднання зі стартапами і державними інститутами. Конкуренти можуть перетворитися у постачальників, а клієнти – стати частиною інноваційного процесу. Співпрацюючи з провідними вченими, експертами у сфері технологій і неурядовими організаціями, можна набагато швидше представити різноманітні товари і послуги. Це зробить ваш бізнес ще ефективнішим.

 

При цьому більше всього бізнес турбує вплив глобальної економіки на компанії

 

Сьогодні керівники компаній більше всього переживають за лояльність своїх клієнтів, вплив глобальної економіки на компанію і за брак вільного часу, щоб стратегічно обдумати діяльність деструктивних та інноваційних сил в процесі розвитку компанії.

 

69% топ-менеджерів міжнародних компаній зіштовхуються з новими викликами

 

Більшість розглядають зміни, пов’язані з новими технологіями та інноваціями, як можливість охопити більшу долю ринку. В активну фазу вступає четверта індустріальна революція: інтеграція комп’ютерних технологій та штучного інтелекту.

 

 

“Діджитал-дарвінізм непривітний до тих, хто очікує” – говорить директор міжнародної інноваційної компанії Software AG. Щоб бути поза конкуренцією, компанії необхідно бути завжди відкритою до нововведень. Наприклад, фундаментальні зміни в біотехнологіях і генна інженерія можуть у найближчому майбутньому суттєво змінити аграрний бізнес.

 

Щоб залишатися конкурентоздатним, компанії постійно змінюються. Сьогодні світ трансформується надто швидко, щоб бізнес міг бути впевненим в своїй стійкій позиції завтра. Щоб хоч якось підсилити цю впевненість, компанії починають багато інвестувати в свою трансформацію – використання технологій для оптимізації бізнес-процесів.

 

Дослідження містить чимало кейсів великих компаній. нещодавно Vodafone вложила 19 млрд фунтів стерлінгів в програму трансформації. Це їй дало змогу у підсумку показати суттєві показники органічного росту на усіх ринках. Консервативна виробнича іспанська компанія Gonvarrii Steel Services, яка на ринку існує вже більше 60 років, змінила свій курс розвитку на 180%. Компанія збирається застосувати інноваційні рішення в процесі обробки сталі, а також вдосконалити продукти та послуги, які вона надавала своїм клієнтам. Причина – бажання відповідати вимогам сучасної економіки.

 

Бізнес повинен виявляти, розуміти і відразу ж задовольняти потреби клієнта

Сьогодні споживачі цінують не лише якість та своєчасність товарів та послуг. Вони хочуть отримувати справді інноваційні продукти, створенні спеціально для них. По-іншому компанії ризикують втратити їх лояльність. Бізнес може зрозуміти істинні нужди своїх клієнтів за допомогою відкритої інформації в соцмережах і в інших публічних джерелах.

Більшість топ-менеджерів вважає, що поки вони не повність оправдовують сподівання своїх клієнтів. Також їм варто навчитися використовувати цифрові технології, щоб підтримувати постійний контакт зі своїм споживачем. Виконавчий директор компанії MetLife переконаний, що клієнтоорієнтованість – це коли ви багато роздумуєте про бажання та потреби вашого клієнта, навіть якщо вони не відразу очевидні.

 

Тому серед ключових пріоритетів розвитку у найближчому майбутньому в компаній залишається стимулювання інновацій, більш глибоке фокусування на потребах клієнта і впровадження революційних технологій.

 

Серед ключових пріоритетів розвитку компаній у найближчому майбутньому залишається стимулювання інновацій, більш глибоке фокусування на потребах клієнта і впровадження революційних технологій.

 

 

Головну загрозу керівники компаній вбачають у хакерських (кібер) атаках

 

В кожній компанії повинна бути людина, що займається питаннями інформаційної безпеки. І це не обов’язково топ-менеджер. Усі важливі рішення керівник повинен приймати з відома служби інформаційної безпеки.

 

Ці тренди не оминають і Україну. Виникає запитання: як український бізнес, який не встигає за глобальними змінами, на них відреагує?

 

Юрій Бойко