Успіх, написаний помадою

ВОНИ ПОХОДЯТЬ ІЗ РІЗНИХ ЧАСТИН СВІТУ І ПРАЦЮЮТЬ У РІЗНИХ ГАЛУЗЯХ. ОДНАК МАЮТЬ СХОЖУ ВІРУ В УСПІХ, ВІДВАГУ РОЗПОЧАТИ ВСЕ З НУЛЯ І ВИЗНАЧЕНІСТЬ (ДЕТЕРМІНАЦІЮ) НА ШЛЯХУ ДО ДОСЯГНЕННЯ МЕТИ. УМІЮТЬ УСПІШНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ГЛОБАЛЬНІ ТРЕНДИ Й ІДЕНТИФІКУЮТЬ РИНКОВІ ПРОГАЛИНИ, ЯКІ ЩЕ НЕ ЗАЙНЯЛИ КОНКУРЕНТИ.

Більшість з них водночас робить спроби вирішити складні й важливі соціальні чи екологічні проблеми.

Єднає їх і перемога у конкурсі «Підприємець року» від Ernst & Young у своїх країнах. У 2014 році жінок було як ніколи багато. Глобальним переможцем (перший раз за всю історію конкурсу) також стала жінка – Олівія Лум із Сінгапуру. «Олівія може бути прикладом як для підприємців, так і для всіх жінок в Азії та у цілому світі», – говорить Стівен Пхан, керуючий партнер Ernst & Young у Сінгапурі.

 

БІЗНЕС З ЧИСТОЇ ВОДИ
«Голод – слуга генія», – написав близький до банкрутства Марк Твен понад 100 років тому. Олівія Лум відмінно розуміє значення цих слів. Убогу сироту, залишену батьками, прихистила старша жінка, що виховувала четверо власних дітей. Родина жила у малазійському селі без води та електрики, на межі бідності.
Грошей не вистачало навіть на їжу. Олівія часто жебракувала. У дуже юному віці була змушена працювати.
Тільки лише завдяки роботі вона могла навчатися. Важка праця та скрута навчили Олівію Лум дисципліни. У підлітковому віці вона переїхала до Сінгапуру, де навчалася за напрямком «хімія» і працювала у GlaxoSmithKline, у відділі, що займався проблемами придатності води. У 1989 році Олівія залишила роботу тільки з однією метою – розпочати власну справу. Крім цього, вона хотіла завдяки своїй діяльності бути причетною і до розв’язання проблеми очистки локальних стічних вод. Спершу дієвого бізнес-плану не було. Щоб отримати стартовий капітал, продала помешкання та авто.

З 15 тис. дол. США та з 2 працівниками розпочала роботу. На початку продавала фільтри. Швидко розпочала власне виробництво. Спритним поштовхом стала купівля мембранної технології. Її послуги стали бажаними. А вже володіючи бізнесом, оборот якого був на рівні 1 млн. доларів США, компанія Олівії Лум – Hyeux – розпочала пілотні проекти на фабриках клієнтів. Сьогодні Hyeux – один з провідних світових постачальників розв’язань, що слугують знежиренню та придатності води. Її компанія, що котується на фондовій біржі, з доходами 450 млн. доларів США, працевлаштовує понад 2300 осіб.

Проекти реалізуються у Південно-Східній Азії, Китаї, Індії, на Близькому Сході та у Північній Африці. Прагненням Лум є побудова інноваційної компанії на глобальному рівні. «Немає труднощів, які неможливо подолати, коли стоїш лицем до лиця з викликами, пов’язаними з голодом та вбогістю», – сказала Олівія Лум, отримуючи статуетку на урочистому вечорі у Монте Карло.