SMART LIFE. 20 трендів свідомого життя

SMART LIFE. 20 трендів свідомого життя

Кожен з нас шукає методи, які допомагають прожити краще, свідоміше і повноцінніше життя. Перед вами – 20 трендів свідомого життя, здоров’я, покупок, роботи та відпочинку.

Нам усе складніше рухатися в хащах сотень мікротрендів. Спостерігаючи на окремими трендами, (образно порівняємо їх з деревами), варто однак вміти спостерігати за всім «лісом» –  це розширить напрямок змін потреб.

Пропонуємо Вам образ споживача майбутнього – путівник 20 трендами, які мають найбільший вплив на наші пошуки.

Ми їх розділили на 5 сфер: покупки, робота, технологія, хобі, здоров’я.

 

ПОКУПКИ

Різноманітність шляхів продажу та купівлі.

Ринком керує суперспоживач, освічений, свідомий власних потреб. Це він – причина нових форм продажу товарів та послуг. Це для нього створено omnichannel – інтеграцію багатьох каналів продажу.

 

Селфі замість паролю

Не хочемо запам’ятовувати кодів, паролей та ПІН-номерів. Для покупки має бути достатньо селфі або відбитків пальців. Такий світ стає все ближчим.

 

Економія дистрибуції

Місячний безлімітний доступ до гігантської бази музики сьогодні коштує як дві кави. Ми є свідками тренду, який змінює спосіб дистрибуції ЗМІ та послуг.

 

 

ЗДОРОВ’Я

Знаю, що споживаю

Хочемо знати, що їмо! Шукаємо продукти, які походять з перевіреного, виважених джерел – і готові платити за них більше.

 

Частковий стан зосередженості

Ми в змозі робити декілька завдань/робіт одночасно, але все гірше здатні повністю зосереджувати увагу на виконанні одного виду роботи впродовж довшого періоду часу.

 

Прагнення до ідеалу

Ним опановані уже не лише «зірки» та багатії, і не лише в США та Азії. Щоб вдосконалити тіло, ми схильні витрачати великі кошти на естетичну медицину.

 

Здорово, без м’яса

Кількість осіб, що не споживають цього продукту зростає з року в рік. Вегетаріанство чи веганство стає новим способом ведення здорового способу життя.

 

Лікар Google радить

Все частіше шукаємо в мережі медичних порад. Інтернет – швидкий, є тут і тепер, не оцінює нас, не вимагає фізичної присутності та стояння в черзі.

 

Тренер змінить моє життя

Хочемо змінити власне життя, побороти обмеження, зламати стереотипи в бізнесі, бути щасливими. Шлях до швидких змін шукаємо у коучингу.

 

ТЕХНОЛОГІЇ

Один екран – замало!

Все рідше проводимо час на дивані перед телевізором. Все частіше переглядаємо улюблені програми на екрані смартфона чи планшета по дорозі на роботу, у спортзал чи в аеропорту.

 

Інтернет замість спогадів

Ми все менше запам’ятовуємо, бо про день народження друга нам нагадує соціальна мережа, а про зустріч з подругою повідомляє смартфон. Це явище називають «ефектом Google».

 

Комунікація, що вбиває відносини

Молоде покоління, яке народилося на зламі тисячоліть, на телефонні розмови витрачають в середньому 20 хвилин у день. Це означає, що разом з розвитком технологій, змінюється спосіб комунікації.

 

Потік даних

Швидкість трансферу даних в мережі зростає. Запис фільмів, музики та інших даних на диски наших пристроїв (у тому числі і мобільних) стає непотрібним.

 

Безкоштовні послуги в обмін на приватність

«Звідки Facebook / Google знає, яку сторінку шукаю?» – усе рідше запитують користувачі самих себе. Надаємо свої дані у «руки» Інтернет-гігантів в обмін на безкоштовні послуги.

 

РОБОТА

Велике повернення в офіси

У той час, коли одні компанії відправляють своїх працівників додому, щоби ті працювали на відстані, інші творять зворотній тренд, вважаючи, що лише колективна робота зумовить понаднормовий ефект та стимулюватиме креативність.

 

Лідер, який бере відповідальність на себе

Нинішній світ непередбачуваний. Це зумовлює зміну моделі управління організаціями і мотивації працівників. Очільник організації бере відповідальність не тільки за результати роботи компанії, але насамперед за людей у фірмі. Без них, без їхньої зацікавленості компанія не існує.

 

Баланс «життя-робота» в компаніях

Турбота про рівновагу між професійним та особистим життям працівників стає показником зрілості роботодавця і привабливою умовою працевлаштування.

 

ХОБІ

Самопрезентація

Не хочемо чекати. Чекання вбиває відчуття приємного. То ж чому треба чекати, допоки хтось нас оцінить? Адже записаний альбом, написану книжку чи фотосесію можна представити самостійно. Можливість self-паблішингу базується на малих чи дармових коштах продукції і дає невідомий до сих пір шанс з’явитись на ринку книг, моди, дизайну тощо.

 

Ангажування для допомоги

Волонтаріат впродовж останніх років лише зростає. Українці все більше втягуються в нові й нові форми надання допомоги і залучають до цього цілі родини.

 

Сповільнюй, щоб відкрити сенс

«Повільніше!» – говоримо собі все частіше в думках. У моделі slow-life мова йде не про життя в темпі равлика, а про пошук власного ритму і науку говорити «ні».