Робота як захоплення

Мені часто пишуть особи, які хотіли б робити в житті щось, що б їх захоплювало. Хотіли б працювати, усвідомлюючи, що це власне та робота, яку вони хочуть робити. І ці люди мають достатньо амбіцій, мотивації та сили, щоб діяти; але – не мають нічого, що могли б назвати своїм захопленням.

Якщо Ви також відносите себе до групи цих осіб, ми підкажемо Вам, що зробити, аби знайти захоплення. Легко сказати, важче зробити, але гра цього варта. У кінці кінців – мова йде про все життя, яке попереду. А на роботі – проведете його половину!

Віднайдіть те, що Вас захоплює, потім почніть на цьому заробляти. І Ви вже ніколи не будете змушені працювати.

Ця тема є важливою не лише для осіб, які ще не вступили на професійну стежку кар’єри, а й для тих, хто вже роками працює. Якщо вважаєте свою роботу нудною, зі стресами, де Ви почуваєтеся нещасними – час її змінити!

У нашому суспільстві панує два переконання, що нас обмежують. Першою є думка про те, що захоплення можна знайти лише спонтанно. Виходить – його по суті не можна знайти, воно само Вас знайде, випадково. Вважаю, що це – абсолютна брехня, про що знаю хоча б з аутопсії (мед. – «розтин», дослідження причини смерті) цієї проблеми. Ви можете самі зробити певні дії, завдяки яким віднайдете свої захоплення.

Другим фактором є власне у більшості випадків правило, ніж переконання. Мова про те, що ми рідко змінюємо місце роботи. Навіть, якщо люди почувають себе некомфортно та дуже погано, вони до останнього не змінюють роботи, бо просто напросто бояться. Безпека для людини є важливішою за щастя. Однак, наскільки безпечним є виконання протягом всього свого життя роботи, яку ненавидимо? Стрес та негативні емоції, які супроводжують нас, точно не додадуть нам відчуття безпеки, наприклад, щодо здоров’я.
Тому пошукайте чогось, що буде Вас захоплювати і почніть цим заробляти на життя. Це – можливо!

Варто витратити час та енергію на пошук Вашого захоплення. Коли робитимете те, що любите, протягом всього свого життя, кожного ранку будете собі думати: «Чудово, сьогодні черговий гарний день, цікава робота. Не можу дочекатись, коли почну!». І не розцінюйте цю фразу, як вислів з американського фільму :-).

Головне – Ви будете задоволені собою. Ба, більше, маючи таку роботу, Ви вкладете набагато більше сили,
енергії та креативності, що точно принесе більше грошей.
Колись, працюючи вчителем у школі, я цікавився астрономією. Мені хотілось знати, що відбувається там, далеко між зорями. Хотів стати науковцем. Однак, коли все більше став вивчати таємниці фізики та астрономії, зрозумів, що це не настільки мені цікаво, як було раніше. Пізніше зовсім забув про астрономію, і досить довгий час зовсім не знав, чим буду займатись у майбутньому. Не мав плану щодо себе, у голові
було порожньо. Аж одного дня…
Своє захоплення знайшов, пробуючи себе в різних речах і шукаючи цікавих тем у найрізноманітніших місцях. Одного разу, блукаючи Інтернетом, знайшов замітку про свідомі сни. Це відразу прикувало мою увагу, а пізніше – знайшов ще інші дотичні теми, цікаві статті про мозок та особистий розвиток. Це було попадання в десятку!
Я знайшов своє захоплення. Проте, це ще зовсім не означало, що буду тим колись займатись. Три роки тому – прийняв рішення, яке додало мені впевненості і спокою щодо мого майбутнього. Але про це пізніше. Спочатку займімося тим, як Ви можете знайти своє захоплення.

 

ШУКАЙТЕ СВОЄ ЗАХОПЛЕННЯ

Коли будете щодня робити ті самі речі, ніколи не знайдете свого покликання. Тому шукайте його самі. Зробіть певні дії, щоб його найти. Не чекайте, поки воно прийде до Вас і крикне «привіт, це я, твоє нове захоплення!», бо швидше за все цього не станеться.
Шукайте постійно і не затримуйтесь ні на хвилину. Навіть якщо знайдете щось, що буде для Вас означати щось більше, ніж просто робота, яка була до цього моменту, не переставайте шукати, якщо це не є ЦЕ. Поза тим, можете на різні способи перевіряти себе, чи це власне ЦЕ. Бо часто є так, що коли ми у чомусь стаємо професіоналами, лише тоді починаємо любити цю справу.
Де шукати? Всюди! Читайте різні журнали, такі, яких Ви раніше ніколи не брали до рук. Купіть собі книжку, яка, на Вашу думку, може бути цікавою. Розмовляйте із новими людьми. Шукайте в Інтернеті, відвідуйте цікаві Вам сторінки, читайте статті.
Коли відкриєте цікаву для себе тему, почніть занурюватися в неї. Купіть чергову книжку, пошукайте інші Інтернет-портали на цю ж тематику. Читайте більше і більше, знайдіть людей, які цим цікавляться. У такий спосіб дізнаєтесь, чи ця тема може стати для Вас чимось більше, ніж просто захоплення.
Недавно на одному з своїх тренінгів я познайомився із найбільш «витривалою» особою, яку мені довелось зустрічати. Вона розповіла, що протягом останніх двох років працювала більш, ніж в 10-ти різних місцях, постійно шукаючи професії, яка приноситиме їй задоволення. Незважаючи на «запліччя» невдалих спроб, вона далі шукала і знала, що в кінці кінців знайде щось, що буде її захоплювати.

 

ЗАДАВАЙТЕ ПИТАННЯ

Питання стимулюють наш розум, змушують його шукати відповідей. Ви можете розпочати від запитань самому собі. Про що Я мрію? Чого б Я хотів/ла досягти у житті? Чи маєте якесь хобі, яке можна було б перетворити на роботу? Про що любими читати і розмовляти з іншими людьми? Чи маю якийсь талант? Чи хочу мати роботу, на якій більше контактуватиму з людьми? Чи люблю мати владу над іншими? Чи подобається мені планування? Можете також розпитати когось з родини чи серед знайомих, чим, на їх думку, Ви могли б займатись. Варто спробувати, бо ці люди можуть бачити речі, на які Ви б не звернули уваги.
Ви можете бути шоковані тим, що почуєте.

 

ПРОБУЙТЕ

Весь час пробуйте нових речей. Якщо маєте на це час, працевлаштуйтесь десь на короткий час, туди, де, на Вашу думку, може бути цікаво. Попробуйте різні хобі інших. Можете позичити у когось фотоапарат і зробити
фото на лоні природи. Можете почитати про комп’ютерну графіку, закачати відповідну програму і спробувати щось створити. Запишіться на лекцію чи на безкоштовний семінар на тему, яка Вас інтригує. Весь час дійте. Чим більше всього спробуєте, тим більше шансів на те, що в кінці кінців знайдете своє захоплення!

 

Є! ЩО ДАЛІ?

Якщо Ви знайшли щось, чим хотіли б займатись, час робити черговий крок. Коли я знайшов своє захоплення, то не знав ще, що це буде щось, чим буду займатись в житті. Це змінилось в один дуже важливий момент. Кілька років тому прийняв рішення, що моя майбутня робота буде пов’язана з моїм захопленням, тобто з особистим розвитком. Це рішення було остаточним і не підлягало сумніву. Вирішив, що хочу цим займатись і у такий спосіб зароблятиму на життя. Зрозумів, що лишень так досягну багатства щастя – того внутрішнього та того матеріального.
Цей момент для мене був надзвичайно важливим – зникла вся тривога, пов’язана з браком розуміння власного майбутнього. Я був переконаним, що завжди буду любити те, що роблю і що це приноситиме мені задоволення. Прийняте рішення дало мені змогу зосередитись на кроках, які треба зробити далі, щоб бажання збулось. Це також мотивувало мене знайти час, який раніше витрачав на речі, що зовсім не були пов’язані з мрією. Це був момент, коли я себе повністю присвятив її досягненню.
У результаті – давно веду тренінги з особистого розвитку, показуючи людям, як можна жити краще, повніше та щасливіше. Ця професія для мене особисто є захоплюючою і знаю, що це є те, що завжди хотів робити.

 

Михайло Пастерський
тренер