Народжені у кризі

Спортивні бренди Аdidas і Puma з’явилися після Першої світової війни, коли стан економіки Німеччини був жахливим, необхідність виплачувати величезні репарації країнам-переможцям спустошила казну. Безробіття, гіперінфляція, голод. Щоб якось вижити, сімейство Дасслер почало шити взуття. У 1925 році один із синів придумав шиповане спортивне взуття, яке легко і швидко стало популярним серед спортсменів, адже традиційні взуттєві фабрики не розглядали спортивне взуття як можливу нішу.

 

 

 

 

У розпал «Великої депресії», яка почалася в 1929 році і сильно вдарила по США і Європі (розорялися фермери, скорочувалося

виробництво, безробіття досягло неймовірних масштабів) Оле Кірк Крістіансен створив компанію, яка потім отримає назву Lego. До 1947 року Lego були звичайними виробниками дерев’яних іграшок, поки не сталися дві знаменні події: купівля

прав на розробку англійського психолога Хіларі Пейджа – пластикових кубиків, які можуть з’єднуватися один із одним; та

придбання найбільшої в Данії форми для відливання пластика – матеріалу майбутнього. Класичні кубики, які ми знаємо

зараз, були створені в 1958 році, і тоді ж конструктор Lego здобув світову популярність.

 

 

У компанії Pepsi є дві дати народження. Сам напій був придуманий молодим фармацевтом Калеб Бредхемом у 1893 році. Під його керівництвом компанія Pepsi проіснувала до 1921 року, коли стався обвал цукрового ринку і компанія збанкрутувала. Через сім років, якраз напередодні Великої депресії, компанію відродив новий власник Чарлі Гут. Дивним чином криза пішла Pepsi на користь, виділивши її на тлі головного конкурента – компанії Coca-Cola. Основна ідея полягала у використанні пляшки ємністю 12 унцій, яка продавалася за ті ж 5 центів, що і пляшка Coca-Cola в 6,5 унції. Рекламний слоган свідчив: «Платиш як і раніше, отримуєш вдвічі більше». Це була ідеальна стратегія в епоху, коли всі прагнули економити.

 

 

У важких умовах нафтової кризи 1973 року, яка сильно вдарила по автомобільній та авіаіндустрії, на світ з’явилася Federal Express – «нова авіалінія для посилок». У час, коли члени OAPEC відмовилися постачати нафту країнам, які підтримують Ізраїль у конфлікті з Сирією і Єгиптом, під дію ембарго потрапили країни Західної Європи і США, а ціни на нафту злетіли в чотири рази. Засновник FedEx Фред Сміт придумав концепцію експрес-доставки на далекі відстані ще під час навчання в університеті – цій темі він присвятив одну зі своїх курсових робіт, за яку йому, до речі, поставили трійку. Сміт вважав, що в сучасному світі час грає набагато більшу роль, ніж гроші. Система доставки вантажів тоді працювала повільно і неефективно, тому що весь цикл ділили між собою кілька компаній.

Сміт же вирішив, що «від дверей до дверей» відповідальність за посилку повинна нести одна компанія.

 

Від себе не сховаєшся: економічні причини Вашої особистої кризи

6 кроків до мети