«Люди вищої ліги»: чому вони самотні?

У неї струнка фігура, тонка талія, пружні від регулярних тренувань сіднички. Ніжна шкіра з бронзовою засмагою, привезеною з південних морів. Вона не хоче від чоловіка грошей — у неї самої престижна робота, своя квартира і просто золотий характер. Здається, ідеально? Але знаєте, в чому підступ? Їй 35 років, але їй зовсім не хочеться заміж. Що з нею не так? — запитають оточуючі. Й ніколи не дізнаються правди…

…У нього — дохід вищий за середній, свій бізнес і хороше авто. У нього приємна зовнішність, він займається у спортзалі, і коли знімає сорочку — дівчатам хочеться притиснутися ближче. Дівчата в’ються навколо нього зграйками, намагаючись заманити в шлюб. А він іде… до нічного клубу з друзями. Він каже, що не створений для сім’ї. Раніше все було зрозуміло. Ясно як двічі по два. Якщо дівчина незаміжня — значить, або негарна, або характер у неї поганий. Або гуляє направо і наліво. Словом, є якийсь недолік. Та й чоловік неодружений викликав питання. З якої радості він один? Може, імпотент або взагалі маніяк? Але останніми роками все змінилося. Ви помітили, що самотніми дедалі частіше залишаються розумні, красиві й забезпечені люди обох статей? Добровільно і цілком свідомо вони відмовляються від пошуку пари. Або шукають, але якось мляво, без особливого ентузіазму. Я називаю їх одинаками вищої ліги. Що ж сталося за останні десятиліття? Які події з ніг на голову перевернули хід речей? І чому не хочуть зв’язувати себе шлюбними узами люди вищого ешелону? Я пропоную свою версію розвитку подій.

Складний вік

Тенденція відкладати шлюб на той час, коли освіту здобуто, кар’єру зроблено, а кредит виплачений, зіграла з нами злий жарт. Люди вступають у шлюб не молодими, як раніше, а дорослими. Це особистості з повністю сформованими звичками, якими вони не хочуть жертвувати, з певним укладом життя та поглядами. З роками дедалі складніше знайти у своєму житті місце для когось іще! Пам’ятаєте, в якому віці дівчаток призводять у балет? Щоб стати зіркою на сцені, малятка приходять займатися ще дошкільнятами. Чому так? Тому що в цей час у них дуже висока пластичність. Сісти на шпагат у 5 років і в 35 років — дві великі різниці. Теж саме з утворенням пари. Щоб зрозуміти і прийняти в життя іншу людину, не обов’язково бути зрілим. Але дуже важливо бути пластичним. І з кожним роком ця пластичність втрачається.

 

Капіталізм — найкращий контрацептив!

Справді, суспільство, в якому є стільки різноманітних задоволень, робить сім’ю непотрібною і обтяжливою. Ось подумайте самі. Куди могла піти увечері самотня жінка ще 25-30 років тому? Максимум — на вечір танців із нищівною назвою «Кому за 30». Що їй взагалі залишалося робити? Вити на місяць? А зараз щовечора місто відчиняє десятки дверей із задоволеннями. Затишні кав’ярні, бари і ресторани, нічні сеанси у кіно, тусовки в клубах, подорожі. Вирує, кипить нічне життя. Життя, в якому правлять бал одинаки. Ні, чому, — іноді при світлі стробоскопів люди об’єднуються в пари. Але тільки для того, щоб на ранок розійтися.

 

Це просто секс, дорогенька…

Століттями одним із потужних стимуляторів вступу до шлюбу було сексуальне задоволення. Та що там казати, ще кількадесят років тому наші мами виходили заміж незайманими. А татусі отримували перший секс тільки після весілля. Незаміжня жінка апріорі вважалася жінкою з невпорядкованим особистим життям. Самотній чоловік міг розраховувати головно на повій. Зараз сексуальне життя самотньої людини може бути більш насиченим, ніж в одруженої. Вільна жінка може займатися сексом частіше і цікавіше, ніж заміжня. Може бути, цю насиченість і бояться втратити «кращі з кращих»?

У гонитві за ідеалом

Знаєте ще одну причину, чому самотніми залишаються найкращі? Тому, що вони постійно женуться за досконалістю. Вони витягують на ідеальний рівень свою кар’єру, тіло, матеріальне благополуччя. І абсолютно не розуміють, чому в постійних відносинах у них повний безлад. А причина проста. Для шлюбу не потрібно відповідати ідеалові. Для шлюбу важлива можливість компромісу. Що більше людина схильна досягати досконалості, то складніше їй доведеться. Тому що вона, за старою звичкою, почне жерти не тільки себе, а і партнера. Не туди поклав? Не те зробив? Не таке тіло? Ану, давай, удосконалюйся, тримай планку! Відповідай вимогам! Але шлюб — це не про те, щоб досягати і відповідати. Шлюб — це про те, щоб приймати! Знаєте, в чому гірка правда сьогодення? У тому, що безліч красивих, успішних і взагалі хороших в усіх відношеннях людей залишаться самотніми. Не намагайтеся знайти в них підступ — його просто немає. Вони на своїй хвилі, в своєму клубі. У клубі одинаків вищої ліги…

Ольга Блискавка