Коли три кути – замало або що насправді мотивує…

Красиві, мотивовані та успішні. Чітко знають, чого хочуть та як цього досягти. Цінують незалежність та власні родини, змінюють світ довкола себе на краще, адже добре знають, що, крім них самих, – на це нездатен ніхто.

Львівщина може гордитись своїми бізнес-леді. І нехай вони поки що оперують малими та середніми підприємствами, але часто це саме вони швидше готові конкурувати, експортувати та робити бізнес прибутковим.

 

12 червня 2018 року в приміщенні Львівської ТПП ініціаторками ділових жіночих кіл Львівщини було створено Комітет з питань розвитку жіночого підприємництва. Відразу ж відбулося перше, установче засідання Комітету.

Комітет з питань розвитку жіночого підприємництва при Львівській торгово-промисловій палаті – постійно діючий консультативно-дорадчий орган, утворений з числа жінок-підприємців та представників підприємств.
Ініціатива сприятиме розвитку жіночого підприємництва у Львівській області, впроваджуватиме ініціативи з підтримки жінок-підприємниць, сприятиме промоції жіночого бізнесу.
До новоствореної ініціативи приєдналось більше 20 підприємниць, з’явились перші плани: проводиться опитування щодо потреб та проблем, з якими зіштовхуються жінки, що мають власну справу, восени заплановано провести І Діловий жіночий форум.

Ініціаторами створення виступили Львівська ТПП та громадська організація «Ділові жінки України» (ДУЖ). Саме з цією метою створено План розвитку в рамках співпраці ДУЖ та ТПП.

Через Комітет жіночого підприємства запропоновано розвиток наступних напрямків:

1) проведення тренінгів та семінарів для жінок за різними напрямками та рівнями. Буде створено графік та умови проведення таких
заходів.

2) проведення круглих столів з представниками різних органів влади та інстанцій, для висвітлення проблематики ведення бізнесу, створення можливостей тісної співпраці бізнесу та влади.

3) організація благодійних бізнес-балів, аукціонів у приміщенні ТПП, як от «Соціальна відповідальність жінок України».

4) організація жіночого фестивалів «Українські жінки в бізнесі», «Бізнес-українка» (продажі та промоція продукції жіночого бізнесу).

5) започаткуваня сніданків «Жіночі бізнес-тенденції», де жінки ділитимуться інноваціями, досвідом, дискутуватимуть на тему бізнесу.

6) ознайомлення жінок з іншими можливостями ТПП, а саме: реєстрацією торгових марок, бізнес-поїздками, сертифікацією для експорту, навчання роботі з тендерами і т.д.

7) пошук закордонних організацій чи фондів для співпраці за грантовими підтримками жінок в бізнесі. Пошук інших можливостей фінансової, матеріальної та нематеріальної підтримки жінок в бізнесі.

8) навчання жінок фінансовій грамотності, усім необхідним фінансовим інструментам для правильного ведення бізнесу. Ознайомлення з усіма видами фінансування бізнесу (пошук інвестицій, кредити, лізинг і т.д.), як ефективно і правильно розглядати такі інструменти в бізнесі. Які компенсації надає держава?

9) пошук можливостей співпраці з іншими країнами, на предмет стажування українок в іноземних компаніях з метою обміну досвідом.

10) пошук можливостей партнерської співпраці з найкращими мовними школами.

 

КОЛИ ТРИ КУТИ – ЗАМАЛО АБО ЩО НАСПРАВДІ МОТИВУЄ…

Головною мотивацією у власній справі є матеріальна незалежність та свобода у прийнятті рішень. Можливість ділитись власним досвідом та знаннями. Вести за собою команду для реалізації планів та інноваційних ідей. Надихати, запалювати, мотивувати та допомагати, радіти життю. Щодня життя готує нові виклики та попри це – головне не втрачати оптимізму, залишатися унікальною та жіночною, працюючи при цьому у чоловічій сфері бізнесу.
У сфері виробництва будівельних матеріалів працюю більше 5 років. Справа, якою займаюсь є важливою не лише для регіону, а й для України в цілому, тому що питання енергоефективності та енергоощадності хвилюють кожного українця. Правильно утеплене житло дає змогу зменшити комунальні платежі та зберегти енергоресурси для майбутніх поколінь.

Юлія ЖИШКО,
Комерційний директор Львівського виробництва матеріалів для утеплення будинків 100 Зим™. Президент Громадської Організації “Ділові Українські Жінки в Львівській області”.

 

Сучасна жінка-підприємець – жінка, яка визначається власною, внутрішньою мотивацією, тягою до самореалізації. Вона далекоглядна і відповідальна, гнучка, рішуча, мало підвладна впливу ззовні.
Мати власний бізнес жінку мотивує прагнення до саморозвитку і покращення своїх матеріальних можливостей. Одинокі жінки не захищені достатньо державою для утримання своєї сім’і а заміжні стикаються з низькою оплатою праці чоловіка.
Труднощі виникають з самого початку відкриття бізнесу. Жінки в Україні живуть у полі ґендерної нерівності. Це – перше. По-друге – мала кількість консультативних мереж для відкриття власної справи. Немає безкоштовних онлайн-курсів для жінок-матерів з маленькими дітьми для роботи вдома в Інтернеті. Також відсутні громадських юридичних установ для допомоги відкрити бізнес.

Світлана ЯРМОЛЮК

Співзасновник родинного бізнесу у сфері торгівлі,послуг і нерухомості.

Віце – президент у  ВП ГО «Ділові Українські Жінки в Львівській області»
напряму “Наставництво та Менторство”.

 

Роль української жінки трансформується у силу зміни сучасного світу. Світле майбутнє України на сьогоднішній день також у руках жінок. Для такої жінки, як я – власна справа – це не лише можливість самореалізації, а й справедливого заробітку та незалежності від існуючих стереотипів та штампів. Свої сили я хочу направити на розкриття потенціалу жінок, підвищення їх соціального статусу в суспільстві, об’єднавши яскраві приклади, цікавих людей, які готові ділитись власним досвідом. Лише власними зусиллями і прикладом ми зможемо змінити світ на краще!

 

Ірина ХРИСТИНИЧ
Керівник відокремленого підрозділу ГО “ДУЖ” у Львівській області “Соціально-економічного”
напряму.
Засновник і креативний директор Студії вишивки Гойра

 

 

Свою першу роботу розпочинала з італійського ресторану «Пантагрюель», в якості 18-річного шеф-кухаря. Наступним викликом у творчій професії, був запуск найвідомішого ресторану України – «Криївка», де прийшлось ламати стереотипи журналістів, гостей закладу, що молода тендітна 20-річна дівчина також може бути шеф-кухарем. Майже після 4-річного досвіду роботи в закладах мережі FEST виділила час на творчу відпустку та роздуми над тим, чим все ж таки хоче займатись в майбутньому.
Завдяки правильно обраній професії в минулому, попит не дав їй права на відпочинок, звідки й розпочався її основний бізнес – розробка технологічних процесів професійної кухні при ресторанах та готелях, підбір устаткування, розробка меню, навчання персоналу і т.д. Так створився її перший консалтинг в сфері HORECA, який на сьогоднішній день налічує роботу над багатьма закладами громадського харчування по всій Україні.
Вважаю, що лише добра освіта дає розуміння, чим би ти хотіла зайнятись, а як саме творити справжній бізнес. Допомагає у цьому самоосвіта та навчання у людей, які вже досягли успіху.
Завдяки великому досвіду і любові до ресторанів, в 2014 році вирішила розширити асортимент послуг та товарів для цієї сфери, звідси і виникла ідея створення компанії «GREHORI TEXTILE», яка займається виробництвом корпоративного одягу та інтер’єрного текстилю для готелів і ресторанів.
Незважаючи на те, що сфера легкої промисловості для мене донедавна була зовсім незнайомою, я зуміла отримати правильні консультації та досвід в міжнародних експертів, сформувати чудову команду, створити сучасне виробництво, налагодила процес і вийшла у лідери на ринку. В команді – жінки, тому до них в бізнесі, в мене особливе ставлення.
Вважаю, що кожна жінка має реалізуватись в житті, не тільки як бізнес-леді, але й не забувати про сімейні цінності та добробут інших. Дякувати Богу за те, що водночас вдалось зреалізувати все, оскільки маю надійну і хорошу підтримку – коханого чоловіка та двох доньок та двох синів. Це і дає найбільший поштовх робити нашу Україну кращою, багатшою, привабливішою, оскільки в ній потім жити дітям та
їх наступним поколінням.
Зовсім недавно я втілила в життя свій новий проект – «Школа Кравецької Майстерності”, який націлений на навчання спеціалістів для розвитку швейної галузі. Вважаю, що професійно-технічна освіта має бути сучаснішою, адже вона є фундаментом для будь-якого бізнесу.

 

Оксана ЧЕРЕПАНИЧ,
технолог громадського харчування,

консультант у сфері HoReCa.

Власниця та засновниця бренду «GREHORI TEXTILE», який вже четвертий рік активно розвивається та одягає в професійний корпоративний одяг й інтер`єрний текстиль найкращі мережі готелів та ресторанів України.
 З 2014р займається розвитком «Молодіжного Центру Святого Івана Боско» та керівництвом підрозділів, які дотичні до харчового виробництва. Ініціатор запуску проекту «Кулінарна Школа Боско», що вже три роки успішно готує професійні кадри для сфери гостинності.
Керівник напрямку «Освіта та розвиток» в ГО «Ділові Українські Жінки у Львівській області».

 

 

Жінка-підприємець – це жінка майбутнього. І від цього нам нікуди не дітись. Це – красива, впевнена, успішна, незалежна і водночас ніжна та жіноча леді, любляча мама і дружина. На неї хочуть рівнятись жінки і завойовувати чоловіки. Її багатогранність вражає. Це ідеал ХХІ століття.

Але сьогодні ми дуже часто можемо спостерігати цей ідеал виснаженим і не в найкращій формі. І тут виникають складнощі. Жінки стільки взяли на плечі, що забули про себе, іноді – навіть втратили себе. Я була однією з них, будучи мамою 5 маленьких дітей. Але знайшла в собі сили все змінити і почала з себе, з особистого розвитку і створення свого іміджу. Закінчила у Києві школу іміджу (Bogomolov image school).

Це і мотивувало мене заснувати студію іміджу та стилю. Всі знають, що перше враження можна скласти лише раз, але мало хто знає як зробити це якісно і професійно. Правильний зовнішній вигляд відкриває перед нами багато можливостей. Хоч це тільки одна складова іміджу з п’яти, яка має назву «костюм», але саме на неї фокус в перші секунди знайомства. На жаль багато хто не надає цьому важливого значення.
Моя перемога у конкурсі і титул Місіс Україна 2016 в поєднанні з багатодітністю та професією стиліста імідж-дизайнера гармонійно поєднались у мені. Це те, чого я прагнула і про що мріяла: бути на висоті у всьому. Принаймні – для себе.
Це моя історія і моя мотивація. У кожного вона своя. Але для кожної з нас важливе визнання і створення чогось корисного і значимого.

Галина ДАВИДЮК.
Дипломований стиліст імідж-дизайнер.
Засновниця студії іміджу VALYAZH.
Керівник напряму «імідж української жінки-матері» в ГО «Ділові українські жінки»
Місіс Україна 2016
Мати п‘ятьох дітей.

 

 

Здійснити свої мрії, бути надійною партнеркою для свого чоловіка, бути прикладом для своїх дітей та гордістю для своїх батьків, зробити свій внесок у розвиток своєї країни – це моя мотивація. У кожної з нас вона може бути різною! Переконана, що спільним для всіх жінок є прагнення реалізувати свій потенціал не змагаючись з чоловіками, а створюючи успішні проекти!
Сьогодні у жінки, котра займається бізнесом, є значно більше можливостей ніж, до прикладу, 10-15 років назад. Почали з’являтися приватні заклади дошкільної та шкільної освіти, завдяки яким є можливість довірити своїх дітей, і бути більше «вакантною» у якості освітніх послуг. З’явилася низка програм, котрі спрямовані на підтримку жінок, котрі задіяні у бізнесі, і часто такі програми мають потужні освітні компоненти. Та й загалом, в суспільстві частіше почали підніматися питання ґендерної рівності, і жінок краще толерує суспільство на керівних посадах.
Однак, сучасна жінка підприємець все одно несе значно більшу «побутову ношу» порівняно з чоловіками.
Складнощі виникають у тому, що не зважаючи на те, що жінка може бути успішною підприємицею, з неї, зазвичай, ніхто не знімає значної відповідальності за виховання дітей, влаштування «сімейного затишку» та інших соціальних ролей у родині.

 

Руслана РИМАРСЬКА,
Директорка ПП “Будьмо здорові”, Smakuli ТМ

 

 

З 2002 року професійну діяльність у банківській та страховій сфері ефективно поєдную із здійсненням підприємницької діяльності, що забезпечує комплексне обслуговування бізнесу у напрямку корпоративного стратегічного та операційного планування, фінансового моделювання.
Основною мотивацією створення власного бізнесу було прагнення до постійного вдосконалення якості надання традиційних фінансових послуг, впровадження інноваційних економічних проектів у бізнес-сегмент.
У процесі становлення власного бізнесу, реалізуючи особистісний потенціал, активно включаючись у громадське життя. Також створила гармонійне сімейне життя. Професійна цілеспрямованість і успішна самореалізація, внутрішня духовна свобода і дотримання життєвих принципів спрямовані на розкриття інтелектуального та творчого потенціалу кожної Української Жінки.

 

Оксана ЛИСАК 
Директор Львівської  філії ПрАТ «Страхова компанія « ТАС»

Заступник директора  мережі з корпоративного бізнесу ПрАТ «Страхова компанія « ТАС»,
Керівник ВП ГО «Ділові Українські Жінки в Львівській області» напряму «Фінансових перспектив»

 

 

Основна проблема, з якою найчастіше зіштовхуються бізнес-вумен сьогодні – доступ до фінансів. Згідно з даними Державної служби статистики, жінки в середньому заробляють на 30 відсотків менше ніж чоловіки. А приватне підприємництво повинне початися зі стартового капіталу.
Також, є складність у поєднанні бізнесу із сімейними зобов’язаннями. Загально відомим є факт, що суспільний тиск здійснюється саме на жінок. У зв’язку з цим, жінки мають менше часу на проходження бізнес-курсів та додаткових навчань.
Тому для жінок-підприємців дуже важливо вступати у різні спілки та об’єднання для того, щоб подолати брак контактів, зв’язків, отримати інформаційну, менторську та ділову підтримку. Щиро запрошую усіх охочих долучатися до роботи нашого Комітету.

 

Наталія КАРПЕНЧУК-КОНОПАЦЬКА,
начальник Управління міжнародних економічних зв’язків ЛТП

 

Юрій Булик