Ірина ПЛАХТІЙ: «Після коуч-сесії клієнт завжди знає куди рухатись»

Про здоровий глузд та конкретні кроки у постановці власних цілей дізнаємось з розмови з лікарем, сертифікованим персональним мотиваційним коучем Іриною Плахтій:

 

Пані Ірино, поясніть у чому полягає суть коучингу? Що він дає, до прикладу, підприємцям, і чим відрізняється від менторства, навчання, послуг радників тощо?

Коучинг – порівняно новий метод взаємодії людей. Ще 10 років тому потрібно було дуже довго пояснювати що це таке (посміхається).
Люди не готові були сприймати новизну, методику, в якій всю відповідальність бере на себе клієнт, адже набагато легше і простіше знайти спеціаліста, від якого можна отримати пораду та розділити відповідальність.

З плином часу та змінами суспільних процесів на даний час цей метод набирає популярності через свою ефективність у професійному, кар’єрному та особистісному розвитку.

Він доцільний для представників великого, малого та середнього бізнесу. За допомогою коучингу можна розробляти, удосконалювати товари, визначати вірні стратегії та цілі свого бізнесу. А також виявляти цінності, місії та системи в бізнес-процесах.

Слід чітко розділяти три ролі спеціалістів: психолога, ментора та коуча.

Психолог : працює з минулим та теперішнім клієнта, вивчає і діагностує поведінку і розумові процеси. Це  – робота із залежностями, травмами та стресами.
Ментор: взаємодіє з позиції більш досвідченої людини, яка передає знання, навички та вміння менш досвідченій. Ментор надає вже готові рішення проблеми, спираючись на власний досвід.

КОУЧИНГ – це про візію. Спочатку виявляється ціль, а вже після цього формуються шляхи її досягнення! Визначаються ресурси, що допоможуть на кожному етапі.

 

Тобто найбільш коротким поясненням може бути твердження, що коучинг – це… діалог, спостереження і задавання питань, які допоможуть людям самостійно знайти найбільш підходящі для них відповіді?

Коучинг – це все про дії. Коуч схожий на голос, що запитує зсередини та розкриває потенціал і дає змогу віднайти свій шлях.

 

Коли потрібен коучинг?

Коучинг потрібен людині, у якої є запити знайти свій власний успіх та бути щасливою на певному етапі власного життя.

 

Як відбуваються коуч-сесії? Які типи коуч-сесій найчастіше вибирають наші підприємці?

Коуч-сесія – це взаємодія коуча та клієнта впродовж 1 – 1,5 години. Впродовж цього часу викристалізовується істинний запит клієнта, ціль, мета, побажання. Запити бувають різні: як створити власний бізнес, як досягнути у бізнесі кращих результатів, побудова особистих та робочих стосунків, як знайти контакт із собою, як отримати бажаний внутрішній стан?
Трапляються люди, які мають бажання пізнати свою власну місію.

 

Що вважаємо позитивним результатом?

Позитивним результатом є те, що після коуч-сесії клієнт завжди знає, які кроки зробити для досягнення своєї мети.

 

У який спосіб можна скористатись Вашими послугами, з чого почати?

Все просто: потрібно домовитися про день та час зустрічі наперед. А перша зустіч – це вже початок успіху.

 

Ваше побажання підприємцям.

Завжди прямувати вперед! Від цілі – до цілі! Отримувати задоволення від процесу, шляху, яким прямуєте! Мати тверду віру в те, що шлях обрано вірно, що результат обов’язково буде, адже в коучингу по-іншому не буває!

 

Дякую,
Юрій Булик