Філософія бюджету

Три причини, чому фінанси у 2018 році Ви повинні взяти під контроль

 

Фінанси – під контроль

Декілька днів я готував навчальний захід, метою якого було навчити його учасників досягати фінансової свободи. В процесі його підготовки мій помічник розповіла мені випадок, який якраз і не дає багатьом з нас бути вільними.

 

Підприємець Володимир прийшов на тренінг. Першими питаннями, які задала йому коуч, назвемо її Ольгою, були наступні: «Який твій середньомісячний дохід? Яка прибутковість бізнесу? (Це потрібно для того, щоб визначити точку А і мету, куди спільно з коучем рухатимемось).

 

Ольга отримала неочікувану відповідь: «Я навіть не знаю. Добре заробляю. Прибуток також є, хватає на все, що потрібно. Не нарікаю».

 

Виявилось, що Володимир не рахував грошей взагалі. Думав, що він не «людина цифр», що «не має схильностей до бухгалтерського обліку» і вважав, що у нього «все гаразд».

Проте, коли Володимир почав підраховувати свої доходи та видатки, вести бюджет, він з сумом побачив, що весь цей час недотримував третини прибутку. Просто не використовував можливостей заробляти більше.

Коли ж почав фокусуватись на цифрах та використовувати можливості, швидко потроїв дохід – від 1 500 $ до 5 000 $.

 

Гроші – це «кров», яка тече всіма «жилами» Вашого бізнесу і живить його.

 

Це – найголовніша метрика бізнесу, і на цьому слід постійно фокусуватись.

 

Це може бути складно, якщо Ви почали бізнес «не задля грошей» та заробіток – не є Вашою основною ціллю.

Гроші – це «кров», яка тече всіма «жилами» Вашого бізнесу і живить його.

Можливо, для Вас важливіше слідувати СПРАВІ ЖИТТЯ, займатись тим, що Ви любите, нести цінність людям, виготовляти найкращий продукт у ніші, яку Ви займаєте…

 

Якою б не була причина – Вам все одно слід дивитись на гроші і розуміти, як контролювати свої фінанси.

 

Гроші дадуть Вам більше свободи займатись тим, що Ви любите, допоможуть постійно інвестувати у Ваш продукт/послугу, покращувати його; в маркетинг, щоб донести продукт/послугу до більшої кількості людей.

 

Тому сьогодні поглянемо правді у вічі – відкриємо правду про гроші і про можливості їх контролю.

 

 

3 причини, чому власні фінанси слід тримати під контролем

 

Причина 1.

ФІНАНСОВО ГРАМОТНІ ЛЮДИ, ЩО ВЕДУТЬ БЮДЖЕТ, СТВОРЮЮТЬ БІЛЬШ УСПІШНІ БІЗНЕСИ, НІЖ ТІ, ХТО НЕ РАХУЄ

 

Звісно, ніхто не гарантує, що на наступний день після того, як Ви почнете складати бюджет – проснетесь мільйонером.

Однак без цього Ваше життя і бізнес перетворюються у важку битву за кожну копійку.

Ви можете відразу подумати: «Розуміння, як контролювати фінанси потрібно для людей зі сфери фінансів, але не мені. У мене ж бізнес з продажу техніки/манікюрний кабінет/приватна клініка/______________(Ваш варіант)».

 

Однак ще Воррен Баффет говорив: «Основна частина моєї роботи як інвестора полягає у тому, щоб мінімізувати ризик і скоротити видатки. А що таке ризик для звичайної людини, а не для фінансиста? Він проявляється тоді, коли ти не знаєш, що робиш».

Не має значення у якій ніші Ви працюєте (навіть якщо це – найбільш активний ринок за підсумками цього року) – якщо Ви маєте справу з грошима – Вам необхідно їх рахувати, щоб не ризикувати своїм майбутнім.

 

Причина 2.

КОЛИ БЕРЕТЕ ФІНАНСИ ПІД КОНТРОЛЬ – СТАЄТЕ БІЛЬШ ВІЛЬНИМИ

 

З власного досвіду: у 99% випадків за маскою: «Я не бухгалтер, щоб розбиратись у цифрах, у мене й так все гаразд» ховається страх. Страх поглянути на факти і побачити, що не все так добре як Вам здається.

Однак тактика «ховати голову в пісок» не допоможе. Вона лише додасть Вам неспокою.

Коли Ви не знаєте правди – Ваш мозок постійно «хвилюється» – чи буде як виплатити цього року заробітну плату працівникам, заплатити за оренду… чи будуть гроші на те, щоб заплатити самому собі, і чи зможете купити подарунок доньці, який вже пообіцяли.

 

Ваш мозок про це думатиме постійно – коли Ви їстимете, займатиметеся спортом, сидітимете у компанії друзів, навіть, коли Ви спатимете. Це краде у Вас величезну кількість енергії. І Ви навіть не уявляєте собі зараз свій потенціал, який можна було б направити на маркетинг, створення нових продуктів чи на покращення роботи з клієнтами.

 

Повірте, Ви б почувалися набагато краще, продуктивніше і отримали б набагато кращі результати. І все, що Вам потрібно – розуміння, як контролювати власні фінанси і конкретні дії у цьому напрямку.

 

Причина 3.

ВИ БУДЕТЕ ПРИМАТИ БІЛЬШ СТРАТЕГІЧНІ РІШЕННЯ І УНИКНЕТЕ «ЕФЕКТУ ПІНГ-ПОНГУ»

 

Коли у Вас є чітке розуміння, що відбувається з фінансами і як це впливає на діяльність – Ви автоматично приймаєте більш правильні та продумані рішення.

Взагалі, приймати будь-яке керівне рішення не дивлячись на цифри – це безумство і «російська рулетка».

Без цього Ви приймаєте рішення, базуючись на тому, як себе відчуваєте і думаєте, що знаєте у даний момент. Це значить, що навіть те, наскільки добре Ви сьогодні поснідали, може вирішити долю Вашої справи життя.

Не маю на увазі, що Вам не варто слухати своєї інтуїції. Я завжди прислухаюсь до «підприємницької чуйки», коли приймаю не надто важливі рішення.

Однак, якщо покладатися лише на це, то часто отримуємо ефект «пінг-понгу» (настільного тенісу). У чому він проявляється:

  • підприємець працевлаштовує надто багато людей у бізнес, а потім повинен їх звільняти,
  • переїжджає у новий гарний офіс, за який, у підсумку, немає чим платити і потрібно шукати новий,
  • запускає надто дорогу рекламу (відео, банери), яка зовсім не окуповується і «висить в ефірі» усього місяць чи два.

Коли Ви не дивитесь на правду про гроші – мозок постійно “турбується” чи хватить Вам грошей.

Все це погано впливає на стан фінансів і на Ваш емоційний стан підприємця.

 

Більшість бізнесів, на жаль, з цим стикались.

Проте є й хороша новина – незалежно від того, як довго Ви переховувались від Ваших фінансів – Ви досі можете все змінити. І не лише щодо бізнесу. Усвідомивши бюджет власних витрат, витрат сім’ї чи для конкретного заходу, Ви самі здивуєтесь наскільки все можна скоригувати для того, щоб отримати кращий результат для Вас особисто.

Усе зводиться до того, чи Ви готові взяти фінанси під контроль і взяти відповідальність за власне майбутнє, чи хочете і далі бути жертвою.

Іван Зимбіцький