Андрій Матійчик: “Ласкаво просимо на борт”

Будь-яка подорож – це чудова нагода відкрити для себе нові локації та людей. Для підприємця – це також нагода знайти бізнес-партнерів, подивитись як працюють конкуренти, запалитись новими бізнес-ідеями або ж просто організувати корпоративний виїзд для своїх працівників.
Якісний транспорт, супровід та сервіс, – наступне, що йде відразу за планом подорожі.
Про те, з чого розпочинається добре організована подорож, про переваги якісних перевезень розповідає директор туристичної Компанії «Апельсин» Андрій МАТІЙЧИК.

П. Андрію, бізнес у сфері послуг – не легкий кусень хліба. Особливо, якщо вимагає неабияких капіталовкладень на старті. Проте, Ви на ринку давно. Чому саме цей напрям і чим керуєтесь у повсякденній роботі?

 

Це – правда. І перевезення, і туризм, це те, чим хотів і займаюсь вже тривалий час. Якщо ж говорити про мотивацію, то люблю працювати з людьми. Спілкування дає додаткові стимули діяти, розуміти, що послуги, які пропоную, є затребуваними. Якщо ж говорити про пріоритети, то це – уважність до деталей. Гасло нашої компанії можна вписати як «відмінний сервіс у кожній деталі». Виділяючи перевезення – ми розуміємо наскільки важливим для кожного нашого клієнта є комфортабельність у подорожі між пунктами призначення. І не важливо, чи це трансфер з аеропорту до готелю, чи перевезення за екскурсійною програмою, чи подорож в іншу країну на виставки чи інші події. Возимо і на далекі відстані.

Ми врахували кожен з перелічених напрямків та маршрутів, а також максимальну кількість побажань наших партнерів та туристів щодо класу та комплектації найбільш комфортабельного транспорту для забезпечення нашою туристичною Компанією їхніх потреб.

 

Ваш автопарк?.. Крім зручного сидіння, що ще сьогодні вимагають клієнти?

 

О, перелік побажань не такий уже і малий (сміється…). Але готові все врахувати. Здійснюємо перевезення власними мікроавтобусами. Це наші суперкомфортабельні та найновіші мікроавтобуси марки Mercedes-Benz Sprinter 519 XXL, місткістю 23+1 та 20+1 місць. Кожен із них обладнаний розкішними сидіннями з повним регулюванням та ременями безпеки, спеціальним сидінням для гіда, індивідуальним освітленням та подачею повітря, Wi-Fi-точкою доступу, зарядними пристроями USB у кожному ряді сидінь, монітором LSD 17’ з можливістю відтворення всіх існуючих відео та аудіо форматів, оригінальним панорамним подвійним склінням, оригінальним холодильником на 40 літрів, світодіодним нічним освітленням салону. І це ще далеко не весь перелік елементів комплектації нашого транспорту.

То ж ласкаво просимо на борт!

Для Вас як для керівника, що є найважливішим у сегменті перевезень?

 

На першому місці – безпека та комфорт, адже це перевезення, дорога. У нашому випадку – мікроавтобусами марки «Mercedes-Benz» Sprinter 519 XXl». Вони є дуже надійними, перевіреними та максимально приємними для пасажирів.

Автобуси базуються в Івано-Франківську, але можливість подачі є у будь-який населений пункт країни. Скажу, що у своїй категорії наш власний автопарк – найновіший на Західній Україні. Свого часу, після ретельного моніторингу ринку, ми зрозуміли, що треба інвестувати саме у цей сегмент, оскільки ніша доволі велика, але не заповнена. Ці мікроавтобуси ми спеціально замовляли із Польщі – для нас їх формували, компонували, враховуючи усі побажання. І звісно цей транспорт приїхав до нас напряму із заводу – це аж ніяк не вторинний ринок. Тож чимало клієнтів, замовників та компаній переконують – подібного роду якості перевезень і транспорту як у нас, вони ще не бачили. Це саме той продукт, який подобається людям.

Що особливо важливо, коли ми говоримо про іноземних туристів та для підприємців, – щоб відповідати доволі високим вимогам, дуже важливо мати саме комфортабельний, якісний і головне – безпечний транспорт. Це норма для багатьох країн світу. І Компанія «Апельсин» є на передовій цього процесу в Україні.

 

Ви також займаєтесь туристичними послугами…

 

Якщо говорити про «Апельсин», як про туристичну агенцію, то тут ключовими є кілька моментів: наші гості потрапляють мабуть у найкомфортніший офіс, який є серед подібних у нашому місті, і що найважливіше – їх зустрічають працівники, які є справді професіоналами у своїй справі і надвідповідально ставляться до своїх клієнтів.

 

Друзі, сподіваємося, що ви по-справжньому оціните високу якість та незмінний комфорт подорожуючи одним з цих чудових та максимально обладнаних для Ваших потреб мікроавтобусах туристичної Компанії «Апельсин». Водії Компанії матимуть велику честь та неабияке задоволення дбати про вас у кожному наступному трансфері, екскурсії, чи далекій подорожі мальовничими куточками нашої країни та закордоння.

Наша компанія працює як туроператор. Тут у першу чергу потрібно говорити про внутрішній туризм – адже активну діяльність ведемо саме у напрямку приваблення іноземних клієнтів. Йдеться про формування власне туристичного продукту на Західній Україні: це не тільки Івано-Франківська область, де ми знаходимось, чи лише Карпати, ми також активно працюємо у Львівській області, розробляємо маршрути і тури уже й на Закарпаття і навіть у сторону на північ Західної України – Волинь, Рівненщина. Тому, що географія клієнтів, яких найближчим часом чекаємо, дуже велика – починаючи від Китаю, закінчуючи Канадою. Як туроператор ми також працюємо і з нашими, українськими туристами – але тут вже більше у корпоративному сегменті.

 

Що готові їм запропонувати?

 

Ми створюємо для них такий туристичний продукт (в Україні і за кордоном), де вони зможуть, наприклад, відсвяткувати корпоративні події, відвідати виставку чи взяти участь у навчаннях, зустрітись із партнерами тощо. Тобто ми говоримо про MICE-туризм.

 

Ви розвиваєте внутрішній ринок туризму, вигідно?

 

Насправді в Україні є колосальна кількість унікальних місць, про які ми навіть самі не знаємо. Ми націлені як на українців, так і на іноземців. І головне завдання тут показати світу, що наша країна є безпечною і сюди варто їхати. Власне для цього беремо участь у різного роду проектах. До прикладу, наша компанія єдина на Західній Україні є членом Асоціації індустрії гостинності України.
Окрім того, буквально два місяці тому ми організовували великий fam-trip для канадських туроператорів. Вони приїжджали в Україну, дивилися багато міст, ознайомлювалися з нашою країною і насправді були просто захоплені – ніколи не могли б подумати, що насправді все так, що якість готелів уже на такому високому рівні, що є уже така висока якість перевезень (власне тут ми також використовували власний транспорт), і що найважливіше – щирість та відкритість людей, які приймають туристів, чи у закладах розміщення, чи просто зустрічають на вулиці. Адже це сьогодні велика проблема у великих туристичних містах світу: Барселоні, Мілані, Римі – тут туристів не те, щоб ненавиділи, але точно часто вже ставляться до них байдуже, бо є вибір. Насправді ж основною проблемою України та розвитку внутрішнього туризму є те, що про нашу країну дуже мало знають за кордоном.

 

Де шукаєте замовників?

 

Один із способів зацікавити і привезти сюди іноземного туриста – це власне ось ці фам-тріпи – інформаційні тури, які ми робимо для наших партнерів. Їм важливо побачити на власні очі, як все це виглядає, чи насправді тут є безпека, якість і комфорт, чи насправді люди чекають тут туриста, чи ми відповідаємо багатьом їхнім вимогам та критеріям. І, не можу сказати, що на всі 100 %, але процентів напевне на 80 вони їдуть звідси дуже задоволеними. Ще одним елементом, який ми намагаємось використовувати в нашій діяльності, це виставки, які проходять за кордоном – чи то такі великі як WTM в Лондоні, чи ITB в Берліні, щорічні, чи навіть локальні. У листопаді ми були на виставці в Польщі і насправді я був дуже здивований, що наша компанія, була єдиною серед бізнесу, яка представляла і пропонувала власне український туристичний продукт у Варшаві.
Кожного року плануємо відвідувати ряд іноземних тур-виставок та маркетплейсів задля просування наших дестинацій та туристичного продукту, тобто ми всюди шукаємо потенціал, де наша країна може бути цікавою.

 

 

Що порадите українським підприємцям сфери послуг зокрема?

 

Цікавитись усім. Ви знаєте, я й сам турист і також подорожую світом і щоразу питаю себе – що мене може ще зацікавити, чим мене ще може «підкупити» та чи інша країна. І щоразу переконуюсь – кожна з них є різною і щоразу її можна відкривати по-новому. Так і з Україною. До прикладу, у поляків величезну цікавість викликає Трускавець – можливо навіть 70% від усіх запитів: цілюща вода, доступність цін, екологія, комфортність проживання. Якщо ми говоримо про туриста з Канади – то це власне автентика, та, яка є в наших Карпатах, зокрема на Верховині. Те, що там збереглося, мало де можна побачити в інших країнах світу. Ми, наприклад, відвідували під час фам-тріпу полонину Перці – люди там створили свого роду комплекс, де ти можеш покуштувати нашу карпатську кухню, поспілкуватись із мольфаром, побачити чудову природу, тобто вони об’єднали в одному місці масу унікальних речей і тому цей комплекс просто викликав захват у наших канадських колег. Якщо говорити про іспанців, які також брали участь у фам-тріпі, вони були просто вражені якістю наших готелів. Казали, що в Іспанії сьогодні важко знайти подібний рівень. Що вже говорити про щирість та відкритість людей, персоналу, який відповідає запитам гостей – чи українських, чи іноземних, немає значення. Звісно, гори – це те, що подобається усім без винятку. Та ж Львівщина – коли ми возимо туристів замками, нехай вони і не в тому стані, як нам би хотілося, але саме це і приваблює іноземців. Тут вони можуть побачити справжню, а не «причесану» красу, як у європейських країнах. Іноземцям дуже подобається наша самобутність. Вони щоразу наголошують, що нам і не потрібно створювати щось надто фешенебельне, адже Україна ніколи не асоціюватиметься у них з Монако, чи Сінгапуром. Натомість ми маємо дещо інше, не менш важливе: наші традиції, колядки, весілля, автентичну кухню, унікальний колорит, столітній одяг, який зберігається у музеях та скринях – усе це викликає величезне захоплення у будь-якого туриста.

Вважаю, що в Україні маємо чимало можливостей розвивати власну справу, займати відповідні ніші. Це та перевага, яку рідко зустрінеш у європейських країнах.

 

Підготував Юрій Булик

 

 

вул. Лесі Українки, 7
м. Івано-Франківськ
тел..: +38 0342 72 57 26
+38 050 337 76 76
e-mail: info@apelsyn.com
www.apelsyn.com