Амбітні ініціативи соціальних перетворень останнього століття

Амбітна філантропія

Для того, щоб зробити висновки, зо будуть корисними сучасним амбітним філантропам, ми розглянули 15 соціальних рухів, які, незважаючи на всі припущення, досягли поставлених цілей та змінили життя багатьох людей. Хоча сьогодні здається очевидним, що ці ініціативи були приречені на успіх, більшість з них потребували десятиліть, щоб зробити прорив.

 

Апартеїдний рух

 

Інституційне гноблення темношкірих жителів Південної Африки закінчилося в середині 1990-х років – 40 років по тому, як було встановлено законом. Скасування апартеїду було зумовлене невтомною соціальною, політичною та економічною діяльністю.

 

Aravind Eye Hospital

 

Сліпота серед мешканців провінції Тамілнад у Індії знизилася більш ніж на 50% через те, що мережа лікарень Aravind Eye використовує високоефективний хірургічний метод під час операції з катаракти. Вона також надає допомогу всім пацієнтам, незалежно від того, чи зможуть вони платити за операцію чи ні.

 

Автокрісла для дітей

 

У 2006 році в Сполучених Штатах Америки близько 98% дітей, яких перевозять автомобілями, були прив’язані до місць безпеки, що призвело до зменшення ризику їх смерті в випадку аварії на 71%.

 

Поширення СЛР

 

Щороку більше 18 мільйонів американців вчаться виконувати цю процедуру рятування людського життя. Майже половина людей, які страждають від серцевих нападів поза межами лікарні, отримують серцево-легеневу реанімацію (СЛР) на місці.

 

 

Програма чесних практик при виготовленні продуктів харчування (fair food)

 

Бойкоти ресторанів типу фаст-фуд та інші ініціативи, організовані тимчасовими та або працівниками-мігрантами сфери сільського господарства призвели до покращення умов праці та до збільшення заробітних плат особам, що збирали помідори в США.

 

 

Госпіс-догляд

 

Система спеціалізованої паліативної допомоги почала створюватися наприкінці 40-х років, і у даний час вона охоплює 60% пацієнтів, що помирають, у Сполучених Штатах Америки.

 

 

Рівність шлюбів

 

Вузька соціальна ініціатива, проведена в рамках широкої програми громад ЛГБТК, в 2015 році призвела до легалізації одностатевих шлюбів на всій території Сполучених Штатів Америки.

 

Мотоциклетні шоломи у В’єтнамі

 

Спеціальні шоломи, призначені для тропічних регіонів, у поєднанні з національними правилами дорожнього руху, що не дозволяють їздити без шолому та з рекламними кампаніями, збільшили показник використання шолома в’єтнамськими мотоциклістами з 30 до 95%.

 

Національна програма фінансування обідів у школах

 

У 2012 році безкоштовні або субсидовані обіди були подані орієнтовно 31 мільйону американських дітей, тобто більшій половині всіх учнів державних шкіл країни.

 

 

Номер екстреної допомоги 911

 

Національна телефонна лінія, доступна під тризначним номером, яка дає змогу здійснювати дзвінки у випадку аварії та контакту з іншими аварійними службами, була запущена в США в 1968 році.

 

Питтєвий розчин для іригації (наводнення)

 

Розповсюдження суміші цукру, солі та води для насичення організму водою в домашніх господарства Бангладеш призвело до зменшення смертності серед дітей на 90% через діарейні захворювання.

 

 

Знищення вірусу поліомієліту

 

Після винаходу вакцини у 1955 році та десятиліть кампанії про доцільність вакцинації, вірус поліомієліту у всьому світі був майже повністю знищений.

 

 

Публічні бібліотеки

 

Перші інвестиції Ендрю Карнегі, в поєднанні з багаторічною підтримкою зацікавлених сторін, забезпечили 96% американців доступ до безкоштовних бібліотек.

 

 

«Вулиця Сезам»

 

Перша телевізійна програма про користь вдосконалення освіти в ранньому дитячому віці вийшла в ефір у США наприкінці 1960-х років, і сьогодні її оглядає понад 156 мільйонів дітей у всьому світі.

 

 

Скорочення споживання тютюну

 

Багаторічні ініціативи щодо боротьби з палінням, що почалися в 1950-х роках, призвели до зменшення кількості курців серед американських підлітків та дорослих більш ніж на 60%.

 

Детальніше