6 помилок рекламування у Facebook

6 ПОМИЛОК РЕКЛАМУВАННЯ У FACEBOOK, ЩО ПРИЗВОДЯТЬ ДО  ROI НИЖЧЕ 30%. ЯК ЇХ УНИКНУТИ?

 

Реклама у мережі Facebook – найбільший тренд сьогодення. Сьогодні практично будь-який бізнес намагається залучити клієнтів із соцмереж.

Однак більшість підприємців при цьому допускають 6 головних помилок, які не дають перетворити рекламу в Facebook у стабільне джерело прибутку.

Ці помилки лежать глибше, ніж налаштування таргета або підбір красивого зображення для оголошення, тому про них не розповідають на курсах з продажу через Facebook, а таргетологи-початківці про них просто не чули.

 

Отже, 6 “смертельних” огріхів при рекламуванні у мережі Facebook:

Огріх №1. ВИ НАМАГАЄТЕСЬ ОДРАЗУ ПРОДАТИ

 

Розраховувати на те, що люди, які побачили рекламу у соціальних мережах, відразу перейшли на відповідну сторінку сайту або (не дай Боже) на «головну» сторінку сайту, а тим більше – чекати великих продажів можна було у 2007-ому році, але аж ніяк не в 2017-ому.

У 2017 році, при великій кількості ґаджетів, месенджерів, повідомлень та інших відволікань, у вас є лише 15 секунд уваги відвідувача. Якщо ваша сторінка не зачепить його за 15 секунд – він піде далі.

Продати продукт вартістю більше 3$ за 15 секунд майже нереально.

Тому, якщо ви продаєте дорогі продукти, – мета вашої реклами у Facebook буде не продати, а отримати контакт потенційного клієнта.

Найпростіший спосіб це зробити – створити якийсь цінний контент на тему вашого продукту (зображення, відео) або якусь безкоштовну послугу, в обмін на це – просити залишити контакти.

А далі вже слати йому листа зі своїм платними пропозиціями або ж телефонувати із пропозиціями продуктів / послуг.

За цією схемою реклама у Facebook працює відмінно навіть у нішах, де від моменту усвідомлення проблеми до вибору постачальника проходить кілька місяців (наприклад, купуючи нерухомість, авто; при виборі підрядника для ремонту і т.д.).

 

 

Огріх №2. ВИ ПОКЛАДАЄТЕСЬ НА ДУМКУ, А НЕ НА ФАКТИ

 

Уявіть… Ви робите лендінг за 1500$ – залучаєте дорогих копірайтерів, робите надзвичайно креативний дизайн, багато анімації і спецефектів, вкладаєте ресурси у верстку і програмування, запускаєте – і воно не працює.

На вашу думку і на думку всіх ваших знайомих це – геніальний лендінг, від якого неможливо відірвати очей… а ваші потенційні клієнти переходять на лендінг з реклами в Facebook, затримуються на 3 секунди і йдуть, не залишивши ні номера, ні електронної пошти.

Знайомо? Як ви себе почуваєте в цій ситуації? Знаю, жахливо. Кожен з нас сам часто потрапляв у такі ситуації.

Зараз ми тестуємо все – дизайн, заголовки, назви лід-магнітів, тексти, зображення.

Для всього цього робимо 2 різних варіанти і проводимо А / Б тест. І дуже часто «виграє» не те, що ви і вся ваша команда вважали ідеальним варіантом.

Тому краще інвестуйте не у “завернутий” дизайн і креативний текст, а у 2 варіанти і тестування.

Головне правило – за один раз тестуйте мінімум 1 елемент рекламної кампанії.

 

 

Огріх №3. ВИ НЕ ЗДІЙСНЮЄТЕ ДЕТАЛЬНОГО АНАЛІЗУ РЕЗУЛЬТАТІВ

 

Найчастіше підприємці відкидають рекламні оголошення, які не дають бажаної рентабельності і перемикають свою увагу на інші оголошення або створюють нові.

Однак, при рекламуванні у Facebook, важливо звертати увагу не тільки на рентабельність оголошення, але і на залученість читачів:

  • скільки читачів “лайкнули” оголошення,
  • скільки з них поділилися оголошенням з друзями,
  • яка частина прочитали початок оголошення кликнули “читати далі”,
  • скільки читачів перейшли на вашу публічну сторінку.

І якщо оголошення зібрало багато “лайків”, але при цьому не дало продажів – то справа не оголошенні, а у сайті.

Наприклад, в оголошенні ви заманювали читачів знижкою, а на сайті про знижку немає ні слова, або про неї написано у самому низу порталу.

Можливо, ваш лендінг занадто довгий або відвідувачі йдуть на якомусь конкретному блоці, так і не залишивши заявку.

Детально відстежити поведінку відвідувачів дозволяє інструмент “Вебвізор”. З його допомогою ви побачите, що клікають відвідувачі, де відсіваються, які блоки прокручують, а які – читають.

Виходячи з цих даних ви можете доопрацювати сайт і підвищити його конверсію, а з ним – і результативність рекламної кампанії в цілому.

 

 

Огріх №4. ВИ ВІДРАЗУ ВКЛАДАЄТЕ ВЕЛИКИЙ БЮДЖЕТ У РЕКЛАМУ

 

Перш ніж вкладати великий бюджет у рекламу, ретельно протестуйте своє оголошення, свій сайт і кожен елемент воронки продажів, через який буде проходити новий лід.

Інакше ви ризикуєте витратити гроші даремно, так і не отримавши бажаної рентабельності.

І навіть якщо ви можете дозволити собі витратити кілька тисяч гривень на рекламну кампанію, не особливо переживаючи за її результати, – не варто цього робити.

Таргетингова реклама у Facebook налаштована так, що при збільшенні рекламного бюджету, збільшується число показів оголошення.

І якщо ви спрямуєте потік лідів на непрацююче оголошення або у воронку, яка погано конвертує, ви можете зіпсувати репутацію свого бренду. Простіше кажучи – набриднете своїй цільовій аудиторії.

Тому продовжуйте тестування реклами на малому бюджеті, поки не будете на 100% впевнені в своєму оголошенні і в своїй воронці продажів.

 

 

Огріх №5. ВИ ІГНОРУЄТЕ КОМЕНТАРІ І ЗВОРОТНІЙ ЗВ’ЯЗОК

 

Реклама у Facebook чудова тим, що безпосередньо дає змогу відслідковувати реакцію читачів. Ніяких форм зворотного зв’язку, ніякого “прозвону” – досить відкрити коментарі до оголошень.

Коли ви ігноруєте коментарі і зворотний зв’язок, ви ризикуєте не помітити ідей, які допоможуть вам покращити продукт або саме рекламне оголошення.

Важливо відповідати на коментарі – так ви показуєте, що цінуєте клієнтів і у вас можна купувати. На неадекватні повідомлення не реагуйте, відразу їх видаляйте.

Також часто через коментарі читачі повідомляють про технічні неполадки: якщо не працює сайт, не працює доступ до продукту або проблеми з оплатою.

І якщо ви встигнете оперативно усунути проблему – ви зможете уникнути втрати клієнта і підвищити його лояльність до вас, до продукту.

 

 

Огріх №6. ВАШЕ РЕКЛАМНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ НЕ ГОВОРИТЬ ПРО ЦІННОСТІ ВАШОЇ ПРОПОЗИЦІЇ

 

З оголошеннями для Facebook ще складніше, ніж з ідеями для постів в Instagram.

У вас є всього 315 символів, щоб за кілька секунд дати читачеві причину клікнути на оголошення.

Якщо не встигнете – він зробить один рух, пролистає ваше оголошення і забуде про нього назавжди.

Підраховано, що сьогодні лише кожне 10 оголошення середньостатистичної компанії / бренду приваблює потенційних клієнтів. Усе залежить від вмінь та навичок персоналу, що працює у мережі. Решта оголошень – можна сказати – генерують збиток.

Проте, якщо працюють умільці, то цей показник може бути зворотнім 9 : 1. Тут потрібно перевірити, які види постів у соцмережах найкраще спрацюють. Проблема у тому, що для кожного – вони інші. І без проб та тестувань – не обійтись.