5 речей, про які варто пам’ятати у Новому році

Ми не знаємо, що саме любимо найбільше – підведення життєвих і бізнес-підсумків наприкінці року чи входження у наступний рік із висновками з річного балансу і ще більшими амбіціями та апетитом. Різдвяні свята – час радості, родинних традицій і п’янкого запаху ялинки. Водночас початок нового року – це час дива, родом з дитинства і планування, хоча то друге ми вчимось робити лише у дорослому житті. Саме плануванню присвячуємо декілька роздумів.

На що варто звернути увагу в 2018 році, аби збільшити шанси на вдалий черговий рік нашого життя і роботи? Ось наш суб’єктивний вибір:

 

  1. Заплануйте час для справжнього життя: у плануванні роботи Ви і так професіонали

Життя триває зараз, тож впишіть до свого календаря час для хобі, близьких людей, відпочинку. Коли заплануєте – живіть послідовно: тут і тепер, насолоджуйтесь тим, що маєте, святкуйте малі та великі досягнення, робіть собі подарунки за добрі результати та вчинки і не відкладайте життя на «потім» – бо цього періоду не існує. Подбайте про добрий річний work-life баланс, бо work-life баланс сам по собі – це також міф.

 

  1. Зробіть аудит власних відносин – знатимете хто руйнує Ваше почуття власної вартості

Перегляньте свої  відносини, виокреміть важливі і неважливі, відділіть «океани» від «калюж». Впишіть в календар час для розвитку контактів з людьми, з якими варто бачитися, бо вони доброзичливі, Ви і Ваш розвиток для них важливі, і Ви для них не є випадковими. Добре проаналізуйте, до чиєї думки Ви прислухаєтесь настільки, що вони впливає на те, ким і яким Ви стаєте. Присвятіть увагу «будівельникам», а не «руйнівникам» Вашої власної вартості. Подбайте про «екологічні» відносини, уникайте «токсичних», які позбавляють Вас доброї енергії, не даючи нічого взамін.

 

  1. Розвивайте цінності

Силу і мотивацію до життя черпаємо з наших власних цінностей. Добре окресліть, що для Вас найважливіше у житті і в роботі. Відтак чітко представте це світові навколо, щоб можна було очікувати, що ці цінності будуть шановані оточуючими.

Крім стану тіла, подбайте також і про душу, бо вона тісно пов’язана з відчуттям сенсу і задоволення від життя. Краще жити, дивлячись людям просто у вічі, аніж приховувати фрустрацію і невдоволеність тим, що зрадили власним життєвим принципам та засадам.

 

  1. Шануйте себе як шануєте свого клієнта

Відчуття власності гідності – безцінний фундамент доброго життя і відносин. На руйнуйте власної вартості критичним ставленням до себе, не дискредитуйте власних успіхів, не чіпляйтеся до власної компетентності і до таланту.  Говоріть собі добрі речі, об’єктивно і справедливо оцінюйте власні вчинки і звертайтесь до себе ввічливо, словами, які б Ви хотіли почути з вуст дітей, батьків, партнера, тещі чи шефа.

 

  1. Вибачайте собі та іншим

У контексті попереднього пункту, навчіться вибачати собі брак досконалості. Людина – не кіборг, та й місце Бога вже зайняте… Дайте собі на спокій з перфекціонізмом, тим паче, що існує така думка, що він є формою егоїзму: чим більше зосереджуєшся на потребі зробити щось згідно з власними стандартами, тим швидше втрачаєш з поля зору потреби інших, а вони можуть відрізнятися від Ваших. Арамейці, як відомо, стверджували, що пробачання є такою ж фізіологічною необхідністю для людини як їжа і вода. А герої кінофільму «Люди в чорному-2» вважали, що жаль є найгрізнішою, найпотужнішою і найнищівнішою силою на землі.

 

Тож хочемо побажати Вам, дорогий читачу, щоб цей рік пройшов в оточенні доброзичливих, відкритих людей, які вміють ділитися своїми цінностями, зважаючи водночас на потреби інших. Неважливо, чи це будуть лідери, працівники, батьки, вчителі, чи добрі фахівці з різних ділянок життя.

Нехай кожен з нас професійно управляє собою, своїми цілями, емоціями, своєю сферою засад і етики, а також власною комунікацією у публічному просторі.  І хай все це буде великою зміною на користь усіх нас.

 

Щиро Ваш Ментор