12 уроків успіху, які ми розуміємо занадто пізно

 1. Життя занадто коротке, щоб бути похмурим

Якщо Ви кожного понеділка чекаєте п’ятницю, Ваш керівник – кретин, і Ви вже рік “тупцюєте” на тій же ж посаді – час змінювати обстановку. Займіться справою і з часом – вміло делегуйте її іншим. Тоді Ви не “перегорите” на роботі, Вам завжди буде цікаво.

 

 1. Зв’язки вирішують усе

Знайомтеся з новими людьми, спілкуйтеся з успішними керівниками, підприємцями та іншими людьми з різних професій. Задавайте їм питання – якщо не спитаєте, то не взнаєте.\

 

 1. Бережіть здоров’я

Спорт загартовує не тільки тіло, але й дух – змізнює силу волі. Частіше відвідуйте спортзал, бігайте зранку, їжте більше фруктів і овочів, висипайтеся. 20 хвилин денного сну помітно покращать Вашу продуктивність.

 

 1. Поверніться до живого спілкування

Поки Ви переглядає новинну стрічку в Instagram, Facebook або у Twitter, хтось шукає партнерів і розвиває власний бізнес. Підтримуйте контакти з живими людьми і бережіть свій час.

 

 1. Дізнавайся щось нове

Кожен день вчіться чомусь новому – це додасть Вам упевненості. Сьогодні пишете книгу, завтра записуєтесь на заняття співу. Післязавтра йдете на курси іспанської, а в п’ятницю – малюєте портрет своєї собаки. Заведіть звичку слухати аудіокниги у транспорті. Цінуйте час. І якомога більше читайте. Година читання в день зробить Вас експертом через 5-6 років з будь-якого питання.  Головне – виробити звичку.

 1. Розвивайтеся

Якщо Ви добре знаєте JavaScript, то це не причина не знати ES6. Час біжить настільки швидко, що Вам потрібно встигнути за змінами, інакше залишитеся без хорошої роботи. Сучасний ринок – це конкуренція і технології, які швидко змінюються. Те, що було необхідним учора, може втратити свою актуальність завтра. Бути гнучким надважливо.

 

 1. Успіх – поступове досягнення

Деяким підприємцям для того, щоб зробити відмінну кар’єру, потрібні роки. Секрет простий – потрібно кожен день напружено працювати, робити маленькі кроки. З часом Ви досягнете значних результатів, у всьому, чим займаєтесь.

 

 1. Йти до цілі разом ефективніше

Африканське прислів’я говорить: “Якщо хочете йти швидко – йдіть самі, якщо хочете далеко зайти – йдіть разом”. Успіх – це командний вид спорту. Спільне обговорення ідей  і брейншторм покращать кінцевий результат.

 

 1. Зберігайте спокій

Занепокоєння може бути корисним, коли воно спонукає Вас прийняти термінові ріщення і вирішити проблему. Але якщо фрази “що, якщо” і “гірше всього” з’являються у Вашій голові, якомога швидше від них позбавляйтеся. Замість того, щоб скиглити і думати про погані наслідки, ризикуйте та дійте.

 

 1. Невдача – це всього лише тимчасова поразка

Подобається Вам це чи ні, але помилки – важлива частина шляху до успіху.  “Найгірша помилка, яку можна зробити в житті, – весь час боятися зробити помилку”. Невдача загартовує і заставляє Вас спробувати ще і ще. В кінці кінців вона приведе Вас до перемоги.

 

 1. Не дозволяйте дурницям зруйнувати Ваше щастя

Ми самі вправі вибирати, бути нам щасливими або ж ні. Життя – Ваш особистий вибір. Сміятися чи сумувати – вирішувати Вам. Уникайте спілкування зі скигліями, не дозволяй іншим нав’язувати Вам свої інтереси.

 

 1. Вийдіть із зони комфорту

Порушуйте межі комфорту: підніміться пішки, а не на ліфті, пробуйте нові страви, виходіть із автобуса на зупинку раніше, пробуйте завжди щось нове. Полюбіть різноманіття. Посміхніться перехожому незнайомцю. Ви відчуєте себе впевненіше, а Ваше життя стане набагато яскравішим.

 

Якщо Ви дочитали цю статтю до цього місця, значить, ці поради дійсно цікаві. Думаєте з чого почати? До кінця цього тижня:

 • прочитайте книгу,
 • вивчіть 20 іноземних слів,
 • посміхніться чотирьом незнайомцям/незнайомкам,
 • познайомтесь з двома новими людьми,
 • прокиньтесь о 6 годині ранку і зробіть 30-хвилинну пробіжку.

Вам напевно здається, що це важко. Тим не менше, через 20 днів щоденної роботи над собою, Ви будете на сходинку вище.